Video İçerikler İçin 6 Faydalı Öneri

Biri video mu dedi ?

12/Temmuz 2015dokuzbir

Video İçerikler İçin 6 Faydalı Öneri

Pazarlama çalışmalarınız için kolay ve çok düşük maliyetlerle oluşturacağınız videolar tüketicilerle etkileşiminizi ve tanınırlığınızı artıracaktır.

İnsanlar her geçen gün daha fazla video izliyor ve pazarlama kampanyalarında videolar her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Videonun online mecralarda en çok tüketilen içerik türlerinden biri olmasının yanındaen çok etkileşim sağlayan içerik olması; pazarlamacıları videoları daha fazla kullanmaya yönlendiriyor. Üstelik videolar, tüketicilere daha çok güven veriyor ve markalarla daha kolay bağ kurmasını sağlıyor.

Birçok neden, video pazarlamayı dijital pazarlama ve içerik pazarlamada son zamanlarda en çok öne çıkan yöntemi haline getiriyor. Yine de, video pazarlama firmaların ilk tercih ettiği pazarlama yöntemi değil. Özellikle, kısıtlı bütçeleri olan girişimciler bu tür bir pazarlama stratejisini uygulamaktan kaçınıyor.

Pazarlamacılar için giderek daha büyük bir önem arz eden bu video pazarlamayı, tüketicilere mesajlarınızı iletmek ve etkileşim kurmak için düşük maliyetlerle kullanmak mümkün. Aşağıda, pazarlama çalışmalarınıza ilham verecek, neredeyse bir maliyeti olmayan video pazarlama önerilerini bulabilirsiniz.

1. Kurum kültürünüzü gösterin.

Basit bir şekilde tüketicilere şirketinizi tanıtabileceğiniz bir yöntemdir. Telefonunuzla çekeceğiniz şirket turu ya da çalışanlarınızı tanıttığınız bir video tüketicilere kendini özel hissettirerek sizinle bağ kurmalarını sağlayacaktır.

2. Yeni üretilecek ürününüzle ilgili merak uyandırın.

Yeni bir ürünü piyasaya sürecekseniz, öncesinde çok açık bir şekilde anlatmadan merak uyandırıcı kısa videolar çekip sosyal ağlarda paylaşmak iyi bir yöntemdir. Instagram, Snapchat ve Vine böyle bir pazarlama taktiği için kullanılabilecek en iyi araçlardır. Sadece telefonunuzla çekeceğiniz merak uyandıran kısa bir video tüketicilerle etkileşim kurmak için oldukça iyi bir yoldur.

3. Karmaşık bir işlemi açıklayın.

Ürün ve hizmetleriniz hakkında tüketicilerin kafasını karıştıran ve ürün ve hizmeti satın alma konusunda çekimser bırakan soruları ortadan kaldırmak için videoları kullanın. Örneğin, satın alınan ya da alınması planlanan bir ürünün nasıl kullanılacağı ile ilgili bir video tüketicilerin işini çok kolaylaştıracaktır.

 

 

4. Tüketici kaynaklı içerikler kullanın.

Tüketicilerin satın alma kararlarında önemli ölçüde başkalarının görüşlerini dikkate aldıklarını göz ardı etmeyin. Müşterilerinizin şirketiniz ya da ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olumlu görüşlerinin yer aldığı bir video, size yeni müşteriler kazandıracaktır.

5. Sosyal medyadan gelen sorulara cevap verin.

Sosyal medyadan gelen sorulara, detaylı cevapların verildiği bir video ile cevap vermeniz tüketicilere kendilerini özel hissettirecektir. Böyle bir yöntem, yazılı bir cevaba göre çok daha pozitif bir etki de yaratacaktır.

6. Sektörünüzle ilgili ve tüketiciler için önemli olabilecek son gelişmeler hakkında bilgi verin.

Bulunduğunuz sektör ile ilgili önemli gelişmeleri, tüketicileri nasıl etkileyebileceğini açıklayarak paylaşacağınız videolar, tüketicilerin markanıza sadakatlerini ve güven duygularını güçlendirecektir.

Video pazarlamasını kullanarak işinizi büyütmek istiyorsanız, maddi ve fikirsel kısıtlamaların size engel olmasına izin vermeyin.


[Alıntıdır çalıntı değil :) ]

http://www.dijitalajanslar.com/video-icerikler-icin-6-faydali-oneri/