Facebook Messengera ayrımcılığı kaldıran yeni emojiler geliyor

Dijital eşitlik için küçük bir adım daha atılıyor! Facebook bugün özellikle...

02/Haziran 2016dokuzbir

Facebook Messengera ayrımcılığı kaldıran yeni emojiler geliyor

 

 

 

Dijital eşitlik için küçük bir adım daha atılıyor! Facebook bugün özellikle Messenger için tasarlanan ve yeni ten renkleri ile cinsiyet seçeneklerini içeren yeni emojileri piyasaya süreceğini açıkladı. 

Daha önce Messenger el emojisi sarı olarak tasarlanmıştı artık Unicode Consortium tarafından onaylanan 5 farklı ten rengi arasında seçim yapabileceksiniz. Ayrıca polis memuru, yüzücü ya da sörfçü gibi profesyonelleri temsil eden emojilerin kadın versiyonları da mevcut olacak. BuGoogle‘ın çalışan kadınları daha iyi temsil etmek için sunduğu emojileri bir yansıması.

Facebook ayrıca bu emoji dizisine cinsiyetini netleştirmemiş olanlar için agnostik cinsiyet emojisini de dahil etti.

Kızıllar için ise güzel haber: saç rengi seçeneği olarak artık kızılı seçebiliyorsunuz. Yeni emojiler piyasaya sürülünce tercih ettiğiniz saç ve ten rengini ayarlayarak her defasında seçim yapmaktan kaçınabiliyorsunuz. Eğer bir seçim yapmazsanız sarı olarak kalacak.

Facebook bu yeni emojilerin amacının sadece kullanıcılarının çeşitliliğini temsil etmek değil aynı zamanda iOS ve Android kullanıcılarına düzgün bir deneyim yaşatmak olduğunu ifade ediyor. Yeni emojiler bugünden itibaren piyasaya sürülmeye başlanacak ve yarından itibaren küresel olarak kullanıma açılacak.

 

[Alıntıdır çalıntı değil :) ]

http://sosyalmedya.co/facebook-messenger-ayrimciligi-kaldiran-profesyonelleri-de-iceren-yeni-emojiler-geliyor/